Kína továbbra is ugyanolyan komoly tempót diktál rakétaindítások terén, mint 2022-ben: kevesebb mint 12 óra leforgása alatt 2 sikeres indítást hajtottak végre két különböző helyszínről.
Ezek közül az első még tegnap este 19:10-kor zajlott le, melynek során egy Hosszú Menetelés-2C (CZ-2C) startolt el a Szecsuán tartománybeli Hszicsang Űrközpont LC-3 indítóállásáról az APStar-6E műholddal. A kis méretű, de nagy teljesítményű szatellitet a hongkongi székhelyű APT Satellite vállalat gyártotta, és feladata 30 Gbps sebességű, Ku-sávú telekommunikációs hálózat biztosítása lesz délkelet-ázsiai, illetve Csendes-óceáni térségek számára. Ezt 36000 km-es geostacionárius pályáról fogja megtenni, ahová a China Academy of Space Technology (CAST) által fejlesztett, nagyméretű napelemekkel ellátott DFH-3E platofrm segítségével fog eljutni.
Az APStar-6E műhold a felkészítő csarnokban. Fotó: CAST
A két nagyméretű, 8-10 kW teljesítményű napelemtábla. Fotó: CAST
A másik indításról kevesebb információ áll rendelkezésre, ugyanis ennek hasznos terhei a Jaokan-37 katonai megfigyelő műhold, illetve a Sijen-22 A/B szatellitek voltak. Ez utóbbiakat a China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC) és a Chinese Academy of Sciences (CAS) közösen gyártották, és polgári célú földmegfigyelést fognak végezni. Mindhárom műhold alacsony Föld körüli pályán fogja feladatait végrehajtani. A felbocsátásukat egy Hosszú Menetelés-2D (CZ-2D) rakétával hajtották végre a Csiücsüan Űrközpontból, magyar idő szerint ma reggel 8 órakor.
A most végrehajtott két indítás a Hosszú Menetelés rakétacsalád 460. és 461. missziója volt.
A küldetés emblémája