A 2011-ben indított Juno űrszonda ismét megközelíti Naprendszerünk ötödik bolygójának holdját, az Io-t. A Jupiter vulkanikus kísérőjéhez július 30-án fog megérkezni, mely esemény átveszi az eddigi legközelebbi elrepülés címet is; az űrszonda ezúttal 22 000 kilométerre fog elhaladni az Io mellett.
Az olasz építésű JIRAM (Jovian InfraRed Auroral Mapper) és más tudományos műszerek a művelet során olyan adatokat fognak gyűjteni, melyek várhatóan rengeteg információval szolgálnak majd a több száz kitörő vulkánról, amik olvadt lávát és kénes gázokat bocsátanak ki a Föld Holdjánál valamivel nagyobb Io-n.

A Juno legutóbbi, május 16-i elrepülése során a JunoCam képalkotó 35 600 kilométerről készített egy felvételt, amelyen egy folt látható a hold Volund névre hallgató régiójában, az Egyenlítő közelében.
„Amikor összehasonlítottam a képet a Galileo és a New Horizons (1999-es és 2007-es) elrepülései során ugyanerről a területről, látható fényben készült felvételekkel, izgatottan figyeltem fel a változásokra a Volundnál, ahol a lávafolyam nyugat felé kiterjedt, és ahol északra egy másik vulkán körül friss lávafolyamok keletkeztek.” – mondta Jason Perry, az Arizonai Egyetem munkatársa.
Ugyanezen elhaladás során a JIRAM is talált egy hasonló érdekességet. Az Olasz Űrügynökség által épített infravörös képalkotó berendezés képes volt megörökíteni a 202 kilométer széles Loki Patera elnevezésű legnagyobb vulkanikus mélyedést. A kutatócsoport reméli, hogy a következő, július végi elrepüléskor újból megtekintheti ezt a képződményt.
