A Northrop Grumman 19. küldetésével olyan kísérleteket szállít a Nemzetközi Űrállomásra, melyek tűzoltással, génterápiával, légköri megfigyeléssel kapcsolatosak, de mindezeken felül diákok által készített alkotások is helyet kaptak a Cygnus teherűrhajó rakterében. Az indítására a tervek szerint augusztusban kerülhet sor, melyről későbbi küldetésprofilunkban számolunk be.
Az idegsejtekkel kapcsolatos génterápia tesztelése
Az ISS National Lab által támogatott Neuronix demonstrációs kísérlet a (3D) sejtkultúrákra fókuszál, valamint egy neuron-specifikus génterápiát is tesztel. Utóbbi ígéretesnek tűnik a bénulásban és az olyan neurológiai betegségekben szenvedők lehetséges kezelésében, mint az Alzheimer- és a Parkinson-kór.

A tűz viselkedésének megértése
A tűz viselkedésének megértése az űrben létfontosságú a tűzmegelőzési és tűzoltási módszerek kifejlesztéséhez. A Saffire (Spacecraft Fire Experiments) kísérlethez a Cygnus űrhajót használják, de csak miután az elhagyta az állomást. Erre a személyzet, és az ISS védelme miatt van szükség. A Saffire-VI lesz az utolsó ilyen jellegű vizsgálat, mely a korábbi eredményekre építve különböző oxigénszintek mellett vizsgálja a gyúlékonyságot, valamint demonstrálja a tűz észlelését és megfigyelését.

A légköri sűrűség mérése
Az ESA (Európai Űrügynökség) Multi Needle Langmuir Probe (m-NLP) elnevezésű vizsgálata a plazmasűrűséget figyeli az ionoszférában. Az űrállomás a méréshez használt műszer számára kiváló platformot nyújt, mivel az pont a megfelelő magasságban kering.

Jobb minőségű víz a személyzet számára
A 2008 őszén indított rendszer biztosítja a ISS-en szolgálatot teljesítő személyzet számára a vízfogyasztását és az ételkészítést. Az Exploration PWD nevű új berendezés fejlett vízfertőtlenítési és mikrobák szaporodását csökkentő módszereket alkalmaz, valamint meleg vizet is szolgáltat. A sikeres demonstráció után ezt a technológiát a jövőbeni felfedező küldetéseken és az űrállomáson is alkalmazhatják.

Diákok által készített digitális alkotások
A JAXA (Japán Űrügynökség) az I-Space Essay keretében egy olyan memóriakártyát küld az űrállomásra, amely diákok által készített digitális alkotásokat, például képeket és verseket tartalmaz. A projektben 74 iskola több mint 13 000 diákja vesz részt.

