Fantasztikus képeket publikált a CNSA a legutóbbi sajtókonferenciáján, amelyeket a Csuzsong marsjáró és a Tienven-1 leszállóegység készítettek. Elsőként bemutatták a teljes leszállási szekvenciát az ernyőnyitástól kezdve egészen a landolás pillanatáig. A szuperszonikus fékezőernyő kinyitását követően 1500 méteres magasságban kieresztették a Csuzsongot és annak leszállóegységét, majd 100 méteres magasságban beindította a retrorakétáit, és sima leszállást hajtott végre a felszínen.
A Csuzsong landolási szekvenciája.
A landolás után ellenőrizték a marsjáró rendszereit, kinyitották a napelemeket (amiket egyébként képes aktívan tisztítani!) és az antennákat, majd legördült a landolóegység rámpáin. A rover első dolga a környezete, terep felmérése volt, és ennek érdekében sok képet készített az ottani körülményekről. A rámpákról való legördülést is megörökítette a Csuzsong, és még hangfelvételt is készített, bár ezt a meteorológiai állomás végezte el, amit főleg a széllökések érzékelésére terveztek. A lenti videóban még láthatunk egy hihetetlen felvételt arról a vezeték nélküli kameráról, ami az ikonikus Csuzsong-Tienven szelfit is készítette.
A legördülés zaja, valamint a kibocsátható kamera felvétele.
Pár friss tájkép is érkezett tegnap az Utopia Planitia területről. Maga a terület nagyon lapos és egyenletes, és kevés tudományos szempontból érdekes felszíni formával rendelkezik, de a mérnökök inkább a biztonságos leszállást akarták bebiztosítani az első kínai marsi leszállóegységnek. A rover déli irányba indult meg, és a légköri belépéskor használt aeroshell burkolat is itt csapódott a talajba. Az első képen látható is a meglepően ép állapotban maradt védőburkolat az ejtőernyővel.
A déli irányban lévő aeroshell burkolat, tőle balra pedig az ejtőernyő.
Sivár tájkép az Utopia Planitiáról.
Egy vélhetően friss becsapódási kráterről készült felvétel.