A Gale-kráter felfedezője 2012-ben érkezett meg a Mars felszínére, ahol azóta is töretlenül folytatja tudományos munkáját. A feladatok elvégzése közben természetesen marad ideje fotók készítésére is, amit november 20-án ismét megtett. A NASA ezt a felvételt tette közzé cikkében, amit most mi is megosztunk veletek.
A szelfi készítéséhez az ún. MAHLI (Mars Hand Lens Imager) kamerát használta, amely a robotkar végén található. Ez az önfókuszáló, nagyjából 4 centiméter széles eszköz színes képek készítésére hivatott. További érdekessége, hogy a zseblámpák fényéhez hasonlóan fehér fényforrással, és a szoláriumlámpák fényéhez hasonlóan ultraibolya fényforrással egyaránt fel van szerelve, így a képalkotó nappal és éjszaka is működőképes. Az ultraibolya fény további haszna, hogy fluoreszcencia kiváltására is lehet használni, ami segíthet olyan ásványok kimutatásában, amelyek arra utalnak, hogy a víz segítette a marsi táj kialakulását.
A 360 fokos szelfi összesen 81 db különálló képet tartalmaz, amik a küldetés 3303. marsi napján (sol) készültek. A Curiosity mögött látható sziklaszerkezet a „Greenheugh Pediment” nevet viseli, jobbra tőle pedig a Rafael Navarro-hegy figyelhető meg. Úti célja a „Maria Gordon Notch”, ami az U-alakú nyílás a rover mögött balra.
A Curiosity szelfije. Forrás: NASA/JPL
Széles látószögű verzió. Forrás: NASA/JPL