Gyorshír – Újabb tesztküldetésre indul a Starliner

Kapcsolódó

Rövid hír: Búcsút intett az Ax-2 személyzete az ISS-nek

Az Axiom Mission-2 személyzetének Freedom névre hallgató Crew Dragonja...

Úton a váltás: elindult a Sencsou-16 személyzete a Tienkungra

Frissítés 05.30.: A 3 fős személyzet biztonságban megérkezett, és dokkolt...

A nap képe #1120 – Neptunusz és Triton

A külső Naprendszeren keresztül utazó Voyager-2 űrszonda visszatekintett Napunk...

Érkeznek az SLS Block-1B mobil indítótornyának első elemei a Kennedy Űrközpontba

A megnövelt méretű és teherbírású hordozórakéta az Artemis-4 küldetéstől...

Ezúttal minden rendben ment a GSLV Mk II-es verziójának indításakor

Ugyan 2021 augusztusában nem ment minden simán a hordozó...

Személyzet nélkül, újból megismétlik a tavalyi tesztküldetést, melynek során nem sikerült az új űrhajónak eljutni a Nemzetközi Űrállomásra.

A Boeing tegnap kiadott közleménye szerint egy újabb Orbital Test Flight (OFT) missziót készítenek elő, aminek a költségét a Boeing vállalja, és nem az adófizetők pénztárcáját fogja terhelni. A kb. 410 millió dollárt a cég már korábban elkülönönítette a költségvetéséből erre a célra.
A sikertelen első tesztút után, folyamatosan derültek ki a problémák az űrhajóval: szoftveres hibák, hajtómű-problémák, illetve a tesztelések hiánya.
Elég sokat írtunk mi is ezekről, a címke alatt megtaláljátok az összes korábbi írásunkat a Starliner eddig vesszőfutásáról.

Forrás: NASA

Pontos indítási dátum még nincsen az újabb tesztútra, azonban a Starlinert szállító Atlas-5 rakéta már készen van, a gyártó ULA cég már tavaly megépítette a hordozót – melyet eredileg az első emberes Starliner úthoz szántak idén tavasszal.
Reméljük, hogy minél hamarabb rendeződnek a problémák a Starlinerrel, és “hadrendbe” tud állni. A SpaceX – a Commercial Crew Program másik résztvevője – a tervek szerint május vége felé indul az első emberes Crew Dragonnal az ISS-re.
A mostani eset amúgy jól bizonyítja a program alapfelvetését, hogy két privát cég, két különböző űrhajót fejlesszen: így az egyik késlekedése/leállása esetén továbbra is rendelkezésre áll legalább egy amerikai űrhajó, mely űrhajósokat tud vinni a Nemzetközi Űrállomásra.

Forrás: NASA
Dark mode powered by Night Eye