A NASA Lunar Trailblazer névre hallgató űreszköze jó úton halad afelé, hogy 2024 elején elindulhasson a Hold irányába, és megérkezését követően tudományos műszereivel segítsen a kutatóknak megérteni a felszínén található víz természetét. Az orbiter tehát jóval az Artemis-program emberes landolásai előtt startol, így értékes információkat szolgáltat majd a Hold vízkészletéről, ezáltal térképeket nyújtva a jövőbeli robot- és emberes felfedezők számára.
Az összeszerelés jelenleg abban a fázisban tart, hogy a második és egyben utolsó tudományos műszer, az Oxfordi Egyetem által épített és az Egyesült Királyság Űrügynöksége által biztosított Lunar Thermal Mapper (LTM) is felkerült az űreszközre, ami így csatlakozott a tavaly év végén integrált Minerals Moon Mapper (HVM3) berendezéshez.
A kisméretű, 200 kilogrammos Lunar Trailblazer LTM műszere hőmérsékleti adatokat fog gyűjteni, amelyekből megismerhetők a holdfelszín termikus tulajdonságai, valamint a szilikátos kőzetek és a talaj összetétele. A JPL által épített HVM3 képalkotó spektrométer pedig az LTM berendezés által vizsgált régiókban fogja észlelni és feltérképezni a víz formáját, mennyiségét és helyét.
