Nincs megállás a pekingi irányítóközpontban: három Jaokan-35 típusú katonai műholdat állított pályára az ázsiai űrhatalom egy Hosszú Menetelés-2D (CZ-2D) hordozórakétával. A startra magyar idő szerint 15 óra 28 perckor került sor a Szecsuán-tartománybeli Hszicsang Űrközpontból. A misszió teljes sikerrel zárult, és a rakéta az előírt, nagyjából 620 kilométeres keringési pályára állította az űreszközök trióját.
Az indulás pillanata. Kép forrása: NSF Forum
A Jaokan-Vejhszing elnevezést általában azon polgárinak beállított műholdak kapják, melyeknek szeretnék eltitkolni a katonai felhasználását. Ebben az esetben a műholdak hármas kötelékben keringenek az amerikai NOSS konstellációhoz hasonlóan, így valószínűleg a tegnapi start alkalmával három darab Csienping-8 típusú műholdat állítottak pályára. A külföldi vízi járművek felkutatására és nyomon követésére tervezett Csienping műholdak megfigyelik a különböző (hadi)hajók rádiókommunikációját, és a kínai haditengerészet számára értékes és hasznos információkat pedig begyűjtik.
A rakéta felkészítése Hszicsangban. Kép forrása: NSF Forum
Az első ilyen jellegű küldetés a Jaokan-9 volt, amelyet 2010. március 5-én indítottak el, majd a Jaokan-16-ot 2012. november 25-én; a Jaokan-17 2013. szeptember 1-jén indult, a Jaokan-20 2014. augusztus 9-én, a Jaokan-25 2014. december 10-én, a Jaokan-31-et pedig 2018. április 10-én bocsátották fel. A Jaokan küldetések döntő részén a CZ-4C hordozórakétát használták, de a most használt CZ-2D típust is alkalmazták korábban erre a célra. A hordozó alacsony Föld körüli pályára (LEO) 4200 kg hasznos terhet tud állítani, így a közepes teherbírású rakéták közé sorolhatjuk (egy súlycsoportban van az indiai GSLV Mk.I és a Northrop Grumman Antares rakétákkal). Az első fokozaton négy darab YF-21C hajtómű található, melyeknek tolóereje egyenként 742 kN, hajtóanyagként pedig hipergolikus N2O4/UDMH keveréket használ. A második fokozatot egy darab YF-24 vákuumra optimalizált hajtóművel látták el, illetve négy darab korrekciós (vernier) motor is található a főhajtómű körül.