Jól halad a NASA Psyche űrszondájának építése, amiről most remek képek érkeztek az űrhivataltól. A tervek szerint az űreszköz 2022 elejére készül el teljesen a JPL kaliforniai üzemében, és akkor szállítják át a Kennedy Űrközpontba, ahonnan 2022 augusztusában indítják egy Falcon Heavy rakétával.
A Psyche küldetést a NASA Discovery-programjának részeként 2017-ben hagyták jóvá, a projektet a Jet Propulsion Laboratory (JPL) irányítja, míg magát az űreszközt a Maxar építi meg. A küldetés fő feladata a Psyche 16 kisbolygó meglátogatása és annak alapos vizsgálata lesz. A Psyche 16 a legnagyobb ismert M típusú kisbolygó a 222 kilométeres átmérőjével a Mars és Jupiter pályája közt található aszteroidaövben. Az M típusú kisbolygók különlegessége, hogy felszínüket nagyrészt fémes anyagok uralják. A Psyche 16 felszíne a vizsgálatok alapján vas-nikkel összetételű, ami annak köszönhető, hogy korábbi ütközések „lehámozták” a bolygó felszínét, és csak a fémes mag maradt. Ez lesz az első olyan küldetés, amit ilyen aszteroidához indítanak, innen is ered a misszió szlogenje: „Utazás egy fémes világba”.
A misszióról részletesen ebben a cikkben írtunk.
A JPL mérnökei az űrszonda gamma-, és neutron spektrométerét szerelik fel az űrszondára. Az eszköz a kisbolygó összetételének elemzésében segít majd.
Egy technikus a spektrométert vizsgálja.
Az űrszonda magnetométerének a felszerelése.
A Psyche multispektrális képalkotója a gyártó Malin Space System vállalatnál tesztelés alatt.
Balra egy xenon hajtóanyagú „Hall-effektus” ionhajtómű tesztje, jobbra a Psyche űrszonda ezzel azonos ionhajtóműve.