Két fontos teszten van túl a James Webb űrteleszkóp

Kapcsolódó

Jól halad az új kínai holdrakéta hajtóművének tesztprogramja

A Hosszú Menetelés-9 óriásrakéta újrahasználható koncepcióként fog megvalósulni a...

Újabb Falcon-9 teljesítette tizenhetedik repülését

Közel egy hét szünet után hajtott végre a SpaceX...

A nap képe #1300 – Kameravédelem az űrben

A NASA egykori űrhajósa, Jack Fischer osztotta meg az...

Blue Whale-1: Dél-Korea metán meghajtású, félig újrafelhasználható hordozórakétája

A dél-koreai Perigee Space magáncégről egészen idáig még nem...

Földünk az űrből: Sós tavak

Ezúttal Kelet-Afrikában járunk, hála a Sentinel-2 missziónak, mely két...

Két kritikus tesztet is befejeztek a James Webb teleszkópon, így minden sínen van a 2021 októberi indítás előtt. A gyártó Northrop Grumman Redondo Beach-ben lévő telephelyén nemrégiben egy átfogó elektronikus tesztet végeztek el, aminek keretében bekapcsolták a teleszkóp elektromos rendszereit így megbizonyosodva a teleszkóp egységeinek működéséről. A JWST két különálló elektronikai rendszerrel rendelkezik, és mindkét rendszer, illetve az összes tudományos műszer rendben működött és átment a teszten. A tesztek elvégzése után a teleszkópot elektronikailag és mechanikailag is megkapta a minősítést az indításra.

A második sikeres teszten a teleszkóp leendő tudományos munkáját és kommunikációját tesztelték: a teleszkópot a Baltimore-i irányítóközpontból irányították a Deep Space Network (DSN, Mélyűri Hálózat) segítségével, természetesen imitálva a mélyűri kommunikációt.

A mostani két teszt elvégzése után még pár kisebb ellenőrzést hajtanak végre a teleszkópon, ami után következhet a teleszkóp tükrének végső összehajtogatása és az űreszköz becsomagolása a Francia Guayanára szállítás előtt, ahol októberben egy Ariane-5 rakéta viszi majd a világűrbe a régóta várt teleszkópot.

Érdekesség, hogy a távcsövet hajóval szállítják majd a Dél-Amerikában lévő indítás helyére, azonban ennek a dátumát a NASA titokban kívánja tartani az esetleges kalóztámadásoktól tartva.

A JWST alsó részének rendszerei

Dark mode powered by Night Eye