Az indítás keretében a Tienhuj-5 műhold állt pályára, melyhez hasonlót legutóbb 2021-ben indítottak.
Az utóbbi hetek leginkább a SpaceX és Kína állami vagy kereskedelmi indításairól szólnak. A héten is egy-egy felbocsátást hajtottak végre eddig a felek, a legutóbbira tegnap éjjel került sor, melynek keretében a CASC (China Aerospace Science and Technology Corporation) indította el a Tienhuj-5 földmegfigyelő és távérzékelő műholdat egy Hosszú Menetelés-6A (CZ-6A) rakétával. Ilyen típusú szatellitet (egész pontosan a Tienhuj-4-et) legutóbb 2021 decemberében állítottak pályára.
A CASC és a Shanghai Academy of Spaceflight Technology (SAST) együttműködésében fejlesztett hordozó magyar idő szerint kedden 23:50-kor hagyta el a Tajjüan Űrközpont LC-9A jelű indítóállását. Az 50 méteres és 530 tonnás CZ-6A gond nélkül teljesítette feladatát, és a kijelölt napszinkron pályára juttatta hasznos terhét, ezzel bebiztosítva egy újabb sikert. A Hosszú Menetelés rakétacsalád 6 és 6A verziójú rakétái eddig 15 küldetést teljesítettek történelmük során, és mind a 15 alkalommal hibátlan teljesítményt nyújtottak. A Tienhuj-5 műholdról sajnos nem sok adat áll rendelkezésre, de úgy tűnik, korábbi társaihoz képest nagyobb mérettel rendelkezik, ugyanis a rakétát is az eddiginél 2 méterrel hosszabb áramvonalazó raktérborítással látták el. Annyi bizonyosan ismert, hogy a Tienhuj konstelláció feladatai közé a Földön található erőforrások felmérése, nagy felbontású képalkotás/térképészet és geológiai adatok gyűjtése tartozik. Az első egységet 2012 májusában állították pályára, azóta pedig már további négy követte a nagyjából 500 km magas keringési pályára.
Kína tehát idei 50. indítását is sikerrel abszolválta, küldetéseinek számát pedig már pénteken tovább gyarapíthatja egy újabb indítással, melynek célja egyelőre még ismeretlen.
