Az Európai Űrügynökség (ESA) a mai napon osztotta meg az Euclid űrteleszkóp első színes felvételeit, szám szerint 5 darabot, melyekről bátran kijelenthető, hogy hasonló hatást váltanak ki, mint a James Webb űrteleszkóp által készített legelső képek. Lássuk is őket!
A Perseus galaxishalmaz

A felvételen nagyjából 1000 galaxis látható, amelyek a Perseus halmazhoz tartoznak, és további ~100 000 galaxis, melyek a háttérben húzódnak meg. E halvány galaxisok közül sok korábban nem volt megfigyelhető, némelyikük ugyanis olyan messze van, hogy fényük 10 milliárd évig utazott, amíg eljutott hozzánk.
IC 342 spirálgalaxis

Az Euclid által megfigyelt IC 342 a „Rejtett galaxis” becenevet kapta. Mivel az űrteleszkóp infravörös tartományban is képes vizsgálódni, így máris kulcsfontosságú információkat fedezett fel ennek a galaxisnak a csillagairól, amely a mi Tejútrendszerünk hasonmása.
NGC 6822

Ezt az első szabálytalan törpegalaxist, amelyet az Euclid megfigyelt, NGC 6822-nek nevezik, és a Földtől mindössze 1,6 millió fényévre található.
NGC 6397

Az NGC 6397 a második legközelebbi gömbhalmaz bolygónktól viszonyítva, amely mintegy 7800 fényévre található. Az Euclid-on kívül jelenleg más távcső nem volt képes egyetlen megfigyeléssel feltérképezni egy teljes gömbhalmazt, és ugyanakkor megkülönböztetni ennyi csillagot a halmazban.
Lófej-köd

A Lófej-köd megfigyelésétől azt remélik a tudósok, hogy számos halvány és eddig nem látott, fiatal Jupiter-tömegű bolygót, valamint fiatal barna törpéket, és születőben lévő csillagokat fedezhetnek fel.