A Lucy űrszonda, mely 2021-ben indult az L4 és L5 Lagrange-pontokon található „görögök” és „trójaiak” nevű aszteroida-halmazok irányába, elkészítette első felvételeit a Dinkinesh űrszikláról. Utóbbi a legelső objektum azon 10 aszteroida közül, amelyeket 12 éves felfedezőútja során meglátogat majd.
A képeket 2023. szeptember 2-án és 5-én rögzítette a Lucy, mégpedig a L’LORRI (Lucy LOng Range Reconnaissance Imager) nevű műszerével. A jobb oldalin segítségként be is karikázták a Dinkinesh-t, hogy az még inkább kivehető, és megfigyelhető legyen.

A Lucy a felvételek készítésekor nagyjából 23 millió km-re volt az aszteroidától, amely mindössze kb. 1 km széles. A következő két hónapban ez a távolság csökkenni fog, mindaddig míg 2023. november 1-jén 425 kilométerre meg nem közelíti azt. A szondát irányító csapat ezt az alkalmat természetesen ki is használja majd, melynek során tesztelés alá vonják az űreszközt, különösen odafigyelve a követésért felelős rendszerre, amelynek feladata, hogy az űrsziklát a műszerek látómezejében tartsa.
A felvételekre visszatérve, a legfényesebb csillag rajtuk a 7,6 magnitúdós HD 34258, ami a Szekeres (Auriga) csillagképben található, és amely túl halvány ahhoz, hogy a Földről szabad szemmel látható legyen. Ilyen távolságban a Dinkinesh csak 19 magnitúdót ér el, vagyis körülbelül 150 000-szer halványabb, mint az említett csillag.