Nem túl szerencsés a mai nap….

Kapcsolódó

A Webb szemügyre veszi a Szaturnusz holdjáról előtörő vízgőzt

A James Webb űrtávcső kutatói egy több mint 9600...

Oleg Kononyenko és Nyikolaj Csub egy évig az ISS-en fog tartózkodni

A jövő évben kisebb látogatásra indul az ISS-re egy...

Rövid hír: Búcsút intett az Ax-2 személyzete az ISS-nek

Az Axiom Mission-2 személyzetének Freedom névre hallgató Crew Dragonja...

Úton a váltás: elindult a Sencsou-16 személyzete a Tienkungra

Frissítés 05.30.: A 3 fős személyzet biztonságban megérkezett, és dokkolt...

A nap képe #1120 – Neptunusz és Triton

A külső Naprendszeren keresztül utazó Voyager-2 űrszonda visszatekintett Napunk...

Kínának sem sikerült egy indítás. Sajnos erről a küldetésről nem tudtunk időben részletes profilt készíteni, ugyanis nem jelentették be napokkal előre a küldetést.

Az ExPace kínai magánvállalat Kuaizhou-1A (magyarosan Kuajcsou) szilárd hajtóanyagú rakétájával tervezték pályára állítani a Jilin-1 Gaofen-02C műholdat (magy. Csilin-1 Kaofen-02C). Az indítást egy mobil platformról hajtották végre a Csiücsüan Űrközpontból magyar idő szerint 8:20-kor. Furcsa módon semmilyen sikert megerősítő hír nem érkezett a kínai médiából, egy portál jelentett sikeres startot – a publikálást követően nemsokkal visszavonták a cikket. Valószínűleg a rakéta későbbi fokozataiban, vagy a műholdban volt a hiba.

A Jilin műholdak nagyfelbontású optikai távérzékelési holdak, kereskedelmi-polgári célokra. A Jilin-Gaofen-2 szateliteknek 0,75 méteres pánkromatikus felbontásuk van, 3 méteres multispektrális módban. 40 kilométeres sávban tudnak képeket készíteni, 535 kilométeres pályamagassággal. Jelenleg két ilyen típúsú műhold van pályán, egy pedig elveszett a Kuaizhou-11 tesztindításakor. Meghajtásukról és tömegükről nincs információnk, ahogy a képen is láthatjuk napelemek látják el árammal a holdakat.

Dark mode powered by Night Eye