Orosz Amur rakéta: Nem lesz több nyilvános információ

Kapcsolódó

A 260. Falcon-9 küldetést jelentette a mai Starlink 7-3

Úgy kezdte a SpaceX ezt a hetet, ahol tegnap...

Földünk az űrből: A megperzselt Rodosz

A Kopernikusz program Sentinel-1 műholdjának felvétele elénk tárja az...

A nap képe #1238 – Lítiumbányászat

Lítiumbányászati tevékenység Észak-Argentínában, melyet megörökítettek a Nemzetközi Űrállomás fedélzetéről.

Földet ért a Bennu kisbolygóból származó minta

Frissítés 18:19: Miután a mentőcsapatok megfelelően előkészítették a kapszulát...

A B1060 jelű Falcon-9 is teljesítette 17. repülését

A B1058 után a B1060 jelzéssel ellátott Falcon-9-es is...

Úgy tűnik Oroszországban megelégelték a múltkor bejelentett újrahasználható Amur rakéta negatív fogadtatását, és többet inkább nem beszélnek a projektről.

Múltkori írásunkat az új orosz rakéta terveiről itt olvashatjátok.

Dimitrij Baranov, a szamarai Progressz Rakéta,- és Űrközpont (TsSKB-Progressz), az Amur rakéta tervezőirodájának vezetője pár napja azt nyilatkozta, hogy a tervezési fázis végéig nem beszélnek többet nyilvánosan az új hordozóról, ugyanis a közbeszéd árt az új projektnek. Baranov szerint rengeteg fórumon, sokfajta véleményt lehetett olvasni, és hogy megőrizzék a tervezési folyamatot, inkább nem kommentálják tovább nyilvánosan a rakéta elkészülésének a folyamatát…

Hm, rendben.
Ez mire volt jó, és miért a besértődés tényleg nem tudom. Ha esetleg azokra a negatív kommentekre gondolnak, amik az kifogásolták, hogy biztos nem 22 millió dollárba kerül majd egy indítás, és biztos nem lesz jobb mint a SpaceX Falcon 9 rakétája (15 év hátrányból indulva), akkor sem értem. Akkor sem, ha ez az oroszok sokadik újabb bejelentett rakétaterve, és valószínűleg Dimitrij Rogozin egy újabb papírrakétája.
Akkor sem értem, de tényleg nagyon szeretném, hogy ne legyen igazam és megvalósuljon a projekt. Csak ahhoz tenni kéne valamit, akár nyilvánosan, akár zárt ajtók mögött, de már ténylegesen fejleszteni valami újat. Utána akár lehet megsértődni.

Szojuz hordozó gyártása a szamarai gyáregységben
Dark mode powered by Night Eye