Szergej Prokopjev és Dmitrij Petyelin 16:24-kor léptek ki a Poiszk modulból és a tervezettnél sokkal gyorsabban birkóztak meg feladataikkal, így az űrséta 6 óra 24 percig tartott.
A feladataik során a kozmonauták egy új, nagy sebességű adatátviteli eszközt (RSzPI-M) szereltek fel a Zvezda modul külső felületére, valamint egy mikrometeoroid becsapódási kísérlet is felkerült. A munka további részében tudományos berendezéseket szereltek le az állomás külső felületéről, néhányat védőburkolatba helyeztek és magukkal vittek az állomásra, néhányat pedig kidobtak. Prokopjev és Petyelin a tervezett időtartam előtt teljesítette az űrsétát, annak ellenére, hogy néhány eszközt különösen nehéz volt leszerelni. „Úgy tűnik, valaki nagyon jó munkát végzett a felszerelésükkor” – jegyezte meg Prokopjev, amikor az első kísérletre sem sikerült leszerelnie az egyik berendezést. Ahogy az űrhajósok a Zvezda modul külső felületén haladtak, meglepődtek, hogy a modul hátsó végén található terelők – amelyek védik az állomás többi részét a modul hajtóműveitől -, mennyire piszkosak. Prokopjev egy „koszos serpenyőhöz” hasonlította a látottakat. Mielőtt visszatértek volna az állomásra, Petyelin egy speciális törülközővel megtisztította a Zvezda modul egyik ablakát, majd a használat után el is dobta azt. Végül az űrséta magyar idő szerint 22:48-kor ért véget. A kidobott eszközök semmilyen mértékben nem veszélyesek a Földre, illetve a Nemzetközi Űrállomásra, ugyanis ezek elég rövid időn belül elégnek a Föld légkörében.




A tegnapi űrséta számokban:
Ez volt a(z):
- 266. űrséta, mely az űrállomás összeszerelésére, karbantartására, fejlesztésére irányult,
- a 9. űrséta az állomáson 2023-ban,
- a 7. űrséta az Expedíció-69 során,
- Szergej Prokopjev karrierjének 7. űrsétája, összesen 48 óra 40 percet tartózkodott a nyílt térben,
- Dmitrij Petyelin számára az 5. űrséta, összesen 33 óra 09 percig tartózkodott a nyílt térben.
Szergej Prokopjev a 48 óra 40 perces űrséta idejével a 15. helyre lépett a világ legtapasztaltabb „űrjáróinak” listáján. A számok pedig tovább fognak növekedni, hiszen augusztus elején újabb űrsétára indulnak, hogy szintén berendezéseket telepítsenek, ezúttal a Nauka modul külső felületére.