A NASA űrszondája, a Parker Solar Probe augusztus 21-én elszáguldott a Vénusz mellett, és a bolygó gravitációját kihasználva szeptemberben minden eddiginél közelebb kerül a Naphoz. Ahhoz, hogy ez megtörténjen, augusztus elején egy pályakorrekciós manővert is végre kellett hajtania az eszköznek.

A napszondának ez volt a hatodik Vénusz körüli gravitációs hintamanővere a tervezett hétből. A mostani esemény során a Parker Solar Probe másodpercenként több mint 24 kilométeres sebességgel haladva (86 400 km/h) 4083 km-es magasságban repült el a Vénusz felszíne felett. A manőver mintegy 9547 hm/h-val csökkentette az eszköz keringési sebességét, és megváltoztatta pályáját. Ezzel előkészítve a szonda öt soron következő, Naphoz közeli elhaladását, amelyek közül az elsőre szeptember 27-én kerül sor. A Parker Solar Probe csillagunk minden egyes megközelítésekor, az úgynevezett perihéliumon saját sebesség- és távolsági rekordját állítja be. Ekkor mindössze 7,3 millió km-re fogja megközelíteni a Nap felszínét, miközben közel 635 369 km/h-s sebességgel halad.
A Parker Solar Probe korábban már több alkalommal is átrepült a napkoronán, értékes adatokat gyűjtve a kutatók számára. Azzal, hogy a szonda egyre közelebb kerül csillagunkhoz, számos további felfedezést tehet, amelynek köszönhetően még jobban megismerhetjük a Nap működését.
