Rövid hír: Visszatért a Földre a CRS-28 Cargo Dragon

Kapcsolódó

Kína 2024-ben felszíni mintákat hoz a Földre a Hold túlsó oldaláról

Kína jövőre elindítja a Csang'e-6 küldetését, hogy először gyűjtsön...

Felszerelték az egyik napelemszárnyat a Hera űrszondára

Még augusztus végén számoltunk be arról, hogy a Hera...

A nap képe #1242 – Artemis-2 személyzeti modul 

Az Artemis-2 misszió személyzeti modulja várakozik a szervizmodullal történő...

Autonóm navigáció egy marsi sziklamezőn

A Perseverance a NASA más marsjárói számára szükséges idő egyharmada alatt navigált át egy nagyjából fél kilométeres sziklamezőn.

A Szojuz MSz-23 személyzetének visszatérése képekben

Gyülekező esőfelhők között hasította át a légkört tegnap kora...

A teherűrhajó ezúttal mindössze 3,5 hetet töltött a Nemzetközi Űrállomáson.

Ismét egy hibátlan küldetést teljesített a SpaceX a NASA számára a CRS2 (Commercial Resupply Services 2) utánpótlás-szállító programban: a CRS-28 jelű misszió Cargo Dragon teherűrhajója magyar idő szerint 16:30-kor szállt vízre Florida partjaitól nem messze. A jármű még tegnap este 18:29-kor vált le a Nemzetközi Űrállomásról, rakterében több mint 1,6 tonna kísérleti eszközzel és egyéb felszereléssel. Az érzékeny tudományos kísérleteket az óceánból való kiemelés után rögtön helikopterrel szállítják a Kennedy Űrközpontba, hogy ott tovább folytassák elemzésüket, a kevésbé sérülékeny eszközöket pedig majd a partra szállítás után rakodják ki.
A június 5-én indított, és 6-án dokkoló C208 jelű Cargo Dragon az eddigi legrövidebb időt, mindössze 24 napot tartózkodott az ISS-en.

A C208 Cargo Dragon. Forrás: NASA
Dark mode powered by Night Eye