Az Euclid űrtávcsővel kapcsolatban igyekszünk minden fontos információt közölni, az utolsó ilyen cikkünkben pedig arról számoltunk be, hogy probléma adódott az eszközzel. Nos mindez megoldódni látszik, hiszen egy szoftverfrissítésnek köszönhetően elhárultak a navigációs problémák, így az Euclid konstans módon képes megtalálni a munkájához szükséges vezetőcsillagokat. A frissítés tíz nap alatt zajlott le, ami magában foglalta a szükségszerű teszteket is, melyek során mindent rendben találtak az európai csapatok.
A problémával összefüggésben érdemes megjegyezni, hogy központi csillagunk is „beleszólt” a műszer működésébe, hiszen az erősebb naptevékenység során a protonok időnként az érzékelő detektoraiba csapódtak, és olyan jeleket hoztak létre, amelyeket a szenzor tévesen valódi csillagoknak értelmezett. Ezek a hamis jelek olykor-olykor nagyobb számban jelentek meg, mint az említett valódi csillagok, ami az alábbi érdekes eredményekhez vezetett.

A kanyargósabb vonalak a legextrémebb eseteket mutatják, amikor az Euclid nem tudott megfelelően rögzülni egy csillagmező megfigyelése közben, mely egy kavargó csillagcsíkokból és „lasszókból” álló képet eredményezett.
Giuseppe Racca, az Euclid projektvezetője hozzátette: „Az augusztusban megszakadt teljesítmény-ellenőrzési szakasz mostanra teljesen újraindult, és minden megfigyelés rendben zajlik. Ez a fázis november végéig tart, de bízunk benne, hogy a küldetés teljesítménye kiemelkedőnek bizonyul, és ezt követően megkezdődhetnek a rendszeres tudományos megfigyelések.”