Hétfő reggel indultunk Houstonból, hogy megkezdjük utazásunk utolsó fejezetét, a mexikói határnál lévő Brownsville-ben. A településtől nem messze található a SpaceX Starbase telephelye, ahol a Starship rakéta fejlesztése és tesztelése zajlik. Egy újabb 6 órás autózás után sikeresen meg is érkeztünk az újabb szállásunkra, és még aznap délután a Starbase-el szemben lévő South Padre Island-re siettünk, ahol kiválóan lehetett látni a gyártási, és tesztelési területet is, ahol éppen a Booster 7 és Ship 24 tesztjei zajlottak.
Másnap, vagyis kedden a srácok Maria Pointerhez, Boca Chica egyik utolsó lakójához voltak hivatalosak (interjú hamarosan a Spacejunkie Youtube-csatornán), akinél a tesztek miatti útlezárást is el tudták kerülni. Hatalmas szerencse érte ekkor a csapatot, ugyanis egy statikus hajtóműtesztre került sor a Booster 7 egyik Raptor hajtóművével, amiről sikerült is exkluzív felvételeket készíteni. A videót itt tudjátok megnézni.
A statikus hajtóműteszt Boca Chicából nézve. Fotó: Szabó Bence/spacejunkie.hu
Később a Ship 24-el is végrehajtottak egy hajtóműtesztet, azt már a szálláson néztük végig – a borzasztó meleg és párás időjárás, illetve a kialvatlanság kezdi nagyon megtépázni a csapatot, de most már kihúzzuk valahogy.
Szerda reggel újból korán keltünk, hogy a napfelkeltében tudjuk megnézni a tőlünk kb. 40 percre lévő Starbase-t: illetve mára is útlezárást hirdettek várható tesztek miatt, így délelőtt 10:00-ig mindenképpen el kellett hagyni a környező utat és területet.
Elképesztő látvány volt élőben látni azt, amit évek óta követünk távolról. A Starbase, a Starship és a Super Heavy első fokozatok méretei teljesen felfoghatatlanok… Szavakkal tényleg leírhatatlan a látvány, így következzenek a fényképek.
Fotók: Bonczók Zoltán/spacejunkie.hu
Napfelkelte a Starbase előtt egy poros útról.
Az ikonikus Starbase felirat a gyártókomplexum előtt.
A B7 első fokozat az indítóálláson a strandról fényképezve.
Közelebbről a B7 és üzemanyagtartályok.
B7 az orbitális indítóálláson.
A Ship 24 és a legendás Starhopper.
Starhopper, vagyis „Hoppy” büszkén őrzi a telepet.
A tesztelési terület a másik irányból nézve.
Mega Bay és High Bay a gyártási területen.
A „Rakétakert”, vagyis a már nyugdíjba küldött rakéták balról jobbra: Super Heavy B4, Starship SN15, Starship SN16 és Starship S20.
Starship S20
Az utazásról szóló korábbi bejegyzéseink
6. nap – Űrközpont és busztúra az indítóállásokhoz
4-5. nap – A Kennedy Űrközpont látogatókomplexuma
1. nap – (Fél)sikeres megérkezés