SpaceX | Starlink küldetés profil

Kapcsolódó

Egyre közelebb az 50. repüléséhez az Ingenuity

Az Ingenuity ismét egy sikeres repülésen van túl,  mely...

Újabb sikeres indítás a kínai Kuajcsou-1A rakéta neve mellett

Tavaly december óta először hajtottak végre ismét küldetést a...

Brit kommunikációs és navigációs szolgáltatások a Holdon

Az új finanszírozás az ESA Moonlight programjának a része, melynek célja, hogy 2028-tól új műholdkonstellációt állítsanak Hold körüli pályára.

Hold körüli pályán a HAKUTO-R

Nem régiben számoltunk be az első ispace küldetés fejleményeiről, ...

A nap képe #1052 – Irizáló felhők a Marson

A Curiosity marsjáró 2023. január 27-én napnyugta után rögzítette...

Ma éjjel a SpaceX, egy korábban már kétszer használt Falcon 9 rakétával fellövi a saját Starlink műhold hálózatának első 60 darabját. Nézzük mire számíthatunk, érdekes lesz nagyon.

Kilövés ideje, helye: 2019. május 16. 02:30 – 04:00 UTC* (magyar idő szerint éjjel fél 3 és 5 óra között), Cape Canaveral, Space Launch Complex 40 (SLC-40).
*Frissítés: a magas légköri szelek erőssége miatt 1 nappal elhalasztották a fellövést. Így a jelenleg tervezett időpont május 17. 02:30 – 04:00 UTC
Megbízó, rakomány, súly: SpaceX, 60 db Starlink műhold, kb. 13 620 kg (ez az eddigi legnagyobb rakomány, amit a SpaceX az űrbe juttat). A műholdak kb. 550 km-es Alacsony Föld Körüli (LEO) pályára állnak majd.
Landolás: Az első fokozat az Of Course I Still Love You (OCISLY) nevű drónhajóra fog visszatérni, ha minden jól megy, ez lesz a fokozat harmadik sikeres repülése.
Fairing (áramvonalazó kúp): Első alkalommal használnak újra fairing-et, így ha sikeres lesz a küldetés, a Falcon 9 újabb eleme lesz újrahasznosítható, ezáltal tovább csökkenthető a kilövések költsége. A tervek szerint amúgy hajóval újból begyűjtik ezeket a fairing-eket. UPDATE: újak a fairing-ek, későbbi küldetésen használják majd őket újra.

A 60 db műhold alaposan “összehajtogatva”
Forrás: Elon Musk/Twitter

Hol tudom nézni a fellövést?

Szokásos módon a SpaceX hivatalos Youtube csatornáján, vagy Everyday Astronaut-nál.

Dark mode powered by Night Eye