A SpaceX új generációs űrhajójának, a Starshipnek egy újabb prototípusa hajtott végre sikeres ugrást.
Boca Chicaban, a SpaceX texasi telephelyén került sor a 150 méteres ugrásra az SN6 tesztpéldánnyal, az előző SN5-höz hasonlóan egy darab Raptor hajtóművel.
Elon Musk és a SpaceX tervei szerint még több ilyen ugrást és tesztet hajtanak még végre, amíg a feladat rutinszerű lesz. Az SN5 újabb ugrása is várható majd a közeljövőben, addig is az SN6 a teszt után valószínűleg visszatér az összeszerelő csarnokba egy alapos vizsgálatra és kisebb felújításra.
Eközben még két további tesztpéldány is vár a lehetőségre: az SN7.1 jelzésű tartály és az új acélötvözetből készült SN8, mely elvileg már megkapja az oldalsó “szárnyakat” és az orrkúpot is, és akár 20 km magasságig is eljuthat.

Forrás: Jack Beyer
A tesztet az SN6-on lévő egyetlen, SN29-es sorszámú Raptor hajtóművel végezték el: a 150 méterre való felemelkedés után a közelben lévő leszállóhelyre szállt le az SN6, ahol kisebb tüzet is látni lehetett az SN6 alján, azonban a közelben lévő tűzoltórendszer segítségével gyorsan eloltották. Leszállás után a prototípus egy kicsit ferdének látszott, valószínűleg az egyik lábbal történhetett valami, azonban a SpaceX hamarosan sokkal nagyobb leszállólábak használatát tervezi.
A Starship a SpaceX új generációs rendszerének a második fokozata/űrhajója, azonban hamarosan az első fokozatnak az építése is megkezdődik. A Super Heavy-nek nevezett boosteren 28 darab Raptor hajtómű található majd.

Forrás: Jack Beyer
A mostani teszttel a harmadik sikeres ugrást végezte el a SpaceX a Starship prototípusaival, és a céget ismerve biztosak lehetünk benne, hogy nem vesznek vissza a tempóból. Ezen sorok írása közben a csapat többi tagjai éppen Youtube-on beszélik ki a történéseket, csatlakozzatok Ti is!