- Kedden újabb mérföldkőhöz ért a SpaceX a Starship fejlesztésében és tesztelésében, ugyanis első alkalommal hajtottak végre három Raptorral statikus hajtóműtesztet. Elon egyik tweetje alapján jó adatok érkeztek a hajtóművekből, tehát sikeres volt az első hármas begyújtás. Néhány nappal később, október 23-ára virradóra pedig a régen várt pillanat is elérkezett: először szereltek fel orrkúpot egy repülésre szánt Starship prototípus alsó törzsrészére , és így első alkalommal láthattunk egyben egy teljes második fokozatot a tavalyi MK1 makett után.
- Október 21-én a NASA is történelmi műveletet hajtott végre. A Földtől mintegy 321 millió km-re sikeres mintavételt végzett az OSIRIS-REx űrszonda a Bennu kisbolygó felszínén. Mint azóta kiderült, a szonda a minimálisan szükséges minta többszörösét tudta begyűjteni, így már csak épségben vissza kell juttatnia azt a Földre, melyre 2023. szeptember 24-én kerülhet sor.
- Szintén október 21-én indult volna a Rocket Lab következő küldetése, mely az In Focus nevet kapta. A startot azonban először 22-ére, majd 28-ára halasztották a a kedvezőtlen időjárás miatt.
- Október 22-én magyar idő szerint reggel 5:54-kor sikeresen földet ért az Expedíció-63 háromfős legénysége a Szojuz MSz-16 űrhajóval. Anatolij Ivanyisin, Ivan Vagner és Chris Cassidy 196 nap után tértek vissza a Földre.
- Tegnap egy héten belül a második sikeres Starlink-indítást hajtotta végre a SpaceX. A 14. operatív küldetés keretében ismét 60 db Starlink műhold állt Föld körüli pályára, így összesen már több, mint 840 műhold kering az űrben, egy szélesebb körben biztosítva az internet-elérhetőséget.

Fotó: SpaceX